Od SEO do SXO

SEO, SXO, Strony internetowe Grudziądz

Radzisz sobie z nowymi zmianami w SEO? Teraz nadszedł czas, aby zacząć myśleć o swoim SXO…

Przyjazna dla urządzeń mobilnych aktualizacja Google z 21 kwietnia zeszłego roku pokazała, że ​​poprawili rankingi witryn przyjaznych dla urządzeń mobilnych (a następnie obniżyli ranking stron nieprzyjaznych dla urządzeń mobilnych) w wynikach wyszukiwania mobilnego.

Aktualizacje Google

To tylko jedna z najnowszych aktualizacji wyszukiwarek; dokładne kryteria, według których Google mierzy teraz witrynę w celu określenia jej pozycji w rankingu, są ściśle strzeżoną tajemnicą, ale wiadomo, że obejmują one takie cechy, jak szybkość witryny, struktura, treść i wiele innych, które w połączeniu dają pożądany algorytm dla tego, co użytkownicy wyszukiwarek szuka.

Mówiąc prościej, dla firm, marketerów i właścicieli witryn odchodzimy teraz z Search Engine Optimization (SEO) i wkraczamy w czas Search Experience Optimization (SXO). W podstawowej formie SXO koncentruje się na optymalizacji wskaźników sukcesu, na przykład zwiększaniu odsłon lub kliknięć lub gromadzeniu większej liczby adresów e-mail.

Wyszukiwarki zmieniły się, aby pomóc klientom, a my, jako firmy, musimy dostosować się do tych zmian, aby odnieść sukces.

Co powinienem zrobić?

Wszyscy wiemy, że powinniśmy myśleć o odwiedzających naszą stronę internetową na każdym etapie procesu projektowania, rozwoju i marketingu, ale łatwo jest pominąć ten błąd. Zaplanuj pytania i audyty na różnych etapach procesu, aby być na bieżąco.

Upewnij się, że wiesz, jak zmienili się klienci — na przykład terminologia, której używają teraz do wyszukiwania. Dowody pokazują, że nawyki wyszukiwania stały się bardziej semantyczne, ludzie zadają pytania, zamiast pisać w ogólnych terminach. Wcześniej ktoś mógł wyszukiwać „produkt odchudzający”, ale teraz wyszukiwanie będzie bardziej przypominać „jakie są najlepsze produkty odchudzające, aby pozbyć się psiego brzucha?”.

Jeśli odpowiadasz na pytania, wygrywasz w rankingach wyszukiwarek. Przestań więc martwić się wielokrotnym wymienianiem słów kluczowych w treści i zacznij upewniać się, że odpowiadasz na pytania klientów.

Zobacz inne

Sponsorowane
Geopolitan

Fakty o wodzie, które Cię zaskoczą

Woda jest niezbędna dla zdrowia. Uczestniczy w każdej funkcji naszego organizmu i towarzyszy nam w wielu codziennych czynnościach. Wraz ze

wirtualizacja serwerów
Aktualności
Geopolitan

Korzyści Wirtualizacji Serwerów!

Wirtualizacja serwerów to technologia, która odmienia sposób, w jaki organizacje zarządzają swoimi zasobami informatycznymi. Pozwala ona na tworzenie wirtualnych instancji

error: Content is protected !!