Typowe błędy w projektowaniu stron internetowych, które sprawiają, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie

Strony internetowe Grudziądz

Dla klientów online Twoja witryna jest prawdopodobnie pierwszym kontaktem z Twoją firmą. Oznacza to, że ważne jest, aby projekt Twojej strony internetowej wywarł doskonałe pierwsze wrażenie.

Internauci są rozpieszczani wyborem i nie zawahają się tłumnie odwiedzać konkurencyjnej witryny, jeśli nie połączą się z Twoją marką. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby Twój projekt strony internetowej nie padł ofiarą żadnych błędów początkujących.

Oto dziesięć typowych błędów w projektowaniu stron internetowych, które sprawiają, że Twoja witryna wygląda nieprofesjonalnie.

Brak wyraźnego wezwania do działania

Wezwania do działania (CTA) to słowa lub wyrażenia, które zachęcają odwiedzających witrynę do podjęcia określonych działań w witrynie. Powszechnym CTA jest przycisk, który prowadzi użytkownika do określonej strony, sekcji lub celu.

Aby generować kliknięcia i konwersje, Twoje wezwania do działania muszą przyciągać wzrok. Powinny być oczywiste dla użytkownika i pasować do estetyki Twojej strony. Możesz używać CTA, aby kierować odwiedzających do ważnych informacji, takich jak listy produktów, portfolio pracy lub dane kontaktowe.

Jeśli Twoja witryna nie ma wyraźnych CTA, odwiedzający będą zdezorientowani co do celu Twojej witryny. Nie wpłynie to dobrze na Twoją firmę i prawdopodobnie odepchnie potencjalne konwersje.

strony www telefon

Nieodpowiadające projektowanie stron internetowych

Responsywne projektowanie stron internetowych nie jest już opcjonalne we współczesnym projektowaniu stron internetowych – jest to niezbędne. Według Google Analytics ponad 68% wszystkich odwiedzin witryny w 2020 roku pochodziło z urządzeń mobilnych. Twoja witryna musi być w stanie dostosować się do ekranów wszystkich rozmiarów, od małych urządzeń mobilnych, przez tablety, po duże komputery stacjonarne.

Jeśli Twój projekt strony internetowej nie będzie dostosowany do urządzeń mobilnych, masz gwarancję, że stracisz ogromną liczbę potencjalnych konwersji. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych do odkrywania nowych marek, ważne jest, aby Twoja firma zainwestowała czas i wysiłek w stabilne, wysokiej jakości mobilne projektowanie stron internetowych.

Niespójny branding

Twoja marka będzie pierwszą rzeczą, na podstawie której klienci ocenią Twój biznes. Obejmuje to Twoje logo, typografię, palety kolorów, opakowanie produktu, używany język i inne. Marka przedstawia odwiedzającym wizualną historię i powinna odpowiedzieć na wiele z ich początkowych pytań dotyczących Twojej firmy. Jaki jest cel Twojej marki? Jaki rodzaj produktu lub usługi oferujesz? Jakie dane demograficzne obsługujesz?

Wszystkie strony Twojej witryny powinny przekazywać tę samą tożsamość marki . Dzieje się tak, aby odwiedzający, którzy nigdy wcześniej nie widzieli Twojej marki, mogli łatwo zrozumieć cel Twojej firmy. Jeśli branding Twojej witryny nie jest konsekwentnie wdrażany, spowoduje to wysyłanie mieszanych komunikatów do klientów, co powoduje zamieszanie. Klienci, którzy nie rozumieją Twojej marki, nie pozostaną na Twojej stronie na długo, dlatego spójny branding ma ogromne znaczenie.

Problemy z czytelnością

Istnieje wiele błędów w projektowaniu stron internetowych, które mogą prowadzić do problemów z czytelnością. Każdy powinien być w stanie z łatwością przetwarzać tekst na Twojej stronie, a jeśli tak nie jest, musisz natychmiast zmienić projekt strony.

Jedną z częstych przyczyn problemów z czytelnością jest czcionka. Jako absolutne minimum czcionki powinny mieć co najmniej 16 pikseli w przypadku tekstu podstawowego i większe w przypadku innych elementów, takich jak nagłówki. Powinieneś także zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju czcionki używasz. Czcionka skryptu pisanego odręcznie będzie znacznie trudniejsza do odczytania przy mniejszych rozmiarach niż zwykła czcionka bezszeryfowa i może zrazić potencjalnych klientów.

Innym powszechnym problemem czytelności jest źle dobrany schemat kolorów. Jeśli tekst Twojej witryny jest trudny do odczytania na tle koloru tła, musisz wybrać inne kolory, w przeciwnym razie stanowi to ogromny problem z dostępnością. Możesz użyć narzędzi online, takich jak Color Contrast Checker , aby sprawdzić, czy kontrast koloru tekstu do tła spełnia standardy WCAG.

Wolne czasy ładowania

Twoja strona powinna załadować się tak szybko, jak to możliwe. Idealny czas ładowania strony internetowej to około 1-2 sekund – cokolwiek więcej i jest bardzo prawdopodobne, że internauci porzucą Twoją witrynę, zanim jeszcze obejrzą Twoją stronę główną. Długie czasy ładowania mogą również negatywnie wpłynąć na rankingi Twojej witryny w wyszukiwarkach.

Istnieje kilka prostych sztuczek, które pozwolą uniknąć tego błędu. Po pierwsze, upewnij się, że wszystkie obrazy i grafiki, których używasz, są zoptymalizowane pod kątem Internetu, a ich rozmiar to 500 KB lub mniej. Po drugie, upewnij się, że twoi twórcy stron internetowych upewniają się, że wszystkie pliki kodu witryny są maksymalnie zminimalizowane. Powinieneś także spróbować połączyć podobne typy plików (na przykład pliki JavaScript) w pojedyncze pliki. Zmniejsza to liczbę żądań HTTP, które musi wykonać Twoja witryna, co skraca czas ładowania całej strony.

Nie aktualizuję treści

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić w swojej witrynie, jest brak aktualności treści Twojej marki. To sprawia, że ​​Twoja witryna wygląda wyjątkowo nieprofesjonalnie dla nowych odwiedzających, ponieważ może sprawiać wrażenie, że nie dbasz o swoją witrynę lub co gorsza, że ​​Twoja witryna nie jest już utrzymywana.

Aby tak się nie stało, regularnie odświeżaj zawartość. Sprawdź, czy obrazy, banery i inne projekty graficzne na Twojej stronie internetowej nie odwołują się do dat lub wydarzeń z przeszłości. Jeśli nie sprzedajesz już danego produktu, usuń go. Świetnym sposobem na przyciągnięcie nowych odwiedzających jest prowadzenie bloga w swojej witrynie. Regularnie aktualizując swoją witrynę o treści informacyjne, zbudujesz zaufanie klientów i w rezultacie zwiększysz prawdopodobieństwo konwersji.

Kiepska wydajność

Wreszcie, Twoja witryna powinna przejść szereg testów wydajności przed uruchomieniem. Obejmują one:

  • Twoja witryna jest kompatybilna ze wszystkimi nowoczesnymi przeglądarkami internetowymi (Chrome, Firefox, Safari, Edge itp.). Jeśli Twoja witryna zepsuje się w określonej przeglądarce, prawdopodobnie stracisz ogromną część potencjalnych konwersji.
  • Wszystkie obrazy i grafiki są kompresowane do odpowiedniego standardu.
  • Twoja witryna powinna nadal zapewniać podstawową funkcjonalność z wyłączoną obsługą JavaScript – nie każdy użytkownik będzie ją miał włączoną.
  • Twoja strona internetowa może z powodzeniem uruchomić buforowanie przeglądarki. Oznacza to, że Twoje zasoby są pobierane na komputer użytkownika, aby można je było szybciej wczytać przy następnej wizycie. Dzięki temu Twoja strona ładuje się znacznie szybciej dla powracających użytkowników, co sprawi, że Twoja witryna będzie wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie.

Zapewniając przestrzeganie standardów wydajności, eliminujesz szereg zagrożeń, które mogą prowadzić do nieprofesjonalnej reputacji Twojej witryny.

Jeśli chcesz zbudować lub przeprojektować stronę internetową, Geopolitan IT Grudziądz może pomóc. Skontaktuj się z nami już dziś, aby zobaczyć, jak możemy uruchomić Twój projekt!

Zobacz inne

Sponsorowane
Geopolitan

Fakty o wodzie, które Cię zaskoczą

Woda jest niezbędna dla zdrowia. Uczestniczy w każdej funkcji naszego organizmu i towarzyszy nam w wielu codziennych czynnościach. Wraz ze

wirtualizacja serwerów
Aktualności
Geopolitan

Korzyści Wirtualizacji Serwerów!

Wirtualizacja serwerów to technologia, która odmienia sposób, w jaki organizacje zarządzają swoimi zasobami informatycznymi. Pozwala ona na tworzenie wirtualnych instancji

error: Content is protected !!