Jak wypozycjonować własną stronę internetową w Google? Kilka kroków do zwiększenia Twojej widoczności!

pozycjonowanie grudziądz

Cześć! W dzisiejszym artykule opowiem Ci jak w kilku krokach zwiększyć widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google. Będziesz mógł samodzielnie zastosować wszystkie rozwiązania, nawet przy niewielkich umiejętnościach technicznych. Czas więc odpowiedzieć na pytanie – jak wypozycjonować własną stronę internetową w Google?
Na wstępie muszę podkreślić, że ten dział jest raczej zarezerwowany dla tych, którzy próbują samodzielnie pozycjonować swoją stronę i nie współpracują z ekspertami w tej dziedzinie. Oczywiście zachęcam wszystkich do przeczytania, ale jeśli już współpracujesz z profesjonalistą lub agencją, nie polecam samodzielnego wprowadzania jakichkolwiek zmian w serwisie. Takie działania mogą zaszkodzić strategii opracowanej przez osoby obsługujące Twoją witrynę. Jeśli masz własne pomysły lub interesuje Cię coś, co obejmuje, a ktoś znalazł Twoją witrynę, skonsultuj się z tą osobą przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Ok, wystarczy na wstęp i ruszamy dalej.

Jak pozycjonujemy stronę samemu - Na początek nowe treści

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Jednym z nich, od którego zacznę, jest nowa zawartość strony internetowej. Powinieneś wiedzieć, że Google lubi treść, więc Google rozumie treść na stronie i jej zawartość.
Nasze pozycjonowanie opieramy na tzw. słowach kluczowych. Są to wyrażenia i wyrażenia, na które możesz natknąć się z różnymi terminami, które mają pojawiać się w naszej witrynie na górze wyników. Frazy te mogą być związane z ofertami np. z produktami sklepu internetowego, mogą to być nazwy sprzedawanych przez nas marek, grup lub kategorii produktów lub usług, które sprzedajemy, dostarczamy, ale nie tylko, mogą to być frazy tego samego Nazwa. -tzw. long-tail, czyli bardzo rozbudowane, a także np. pytania – „jak ręcznie pozycjonować stronę?”.
Aby wyszukiwarka Google skojarzyła naszą witrynę z tymi wyrażeniami, byłoby miło, gdyby tam się pojawiły. Dlatego dodatkowe treści, np. w postaci bloga, to świetny sposób na poszerzenie zasięgu tych słów kluczowych i podlinkowanie naszej strony do większej liczby słów kluczowych. Tutaj krótka uwaga – powinieneś użyć do problemu zwanego kanibalizmem słów kluczowych. Jest to problem, który występuje, gdy wiele podstron jest zoptymalizowanych pod kątem określonego słowa lub słowa kluczowego, a Google jest zdezorientowany, próbując dowiedzieć się, która podstrona najlepiej odpowiada na zapytanie użytkownika. Czasami renderuje jedną podstronę i drugą, co może powodować szybkie przeskakiwanie elementów. Nie optymalizuj wielu podstron dla tych samych słów kluczowych.
Zatem pierwszym krokiem do zwiększenia widoczności Twojej witryny w wynikach jest świeża treść nasycona interesującymi Cię słowami kluczowymi.
Jak wybrać słowa kluczowe? To naprawdę temat na osobny wpis, biorąc pod uwagę mnogość możliwości, ale na razie postaram się udzielić kilku rad. Przede wszystkim słowa kluczowe muszą być wyszukiwane przez internautów, aby miały sens. Na tym etapie pojawiają się różnego rodzaju trudności. Często słowa kluczowe, o których myślimy, są po prostu niemożliwe do wyszukania lub generują zbyt mało wyszukiwań. Okazuje się, że znacznie lepiej sprawdza się inna odmiana danego słowa lub synonimów. Pierwszym krokiem jest więc ustalenie, czy dane słowo kluczowe jest wyszukiwane. Aby to sprawdzić, możemy skorzystać z szeregu narzędzi, takich jak Planer słów kluczowych systemu Google Ads, z którego może korzystać każdy. To bezpłatne narzędzie, które wystarczy zalogować się na swoje konto Google. Jeśli jednak nie mamy aktywnej kampanii, zobaczymy tylko okresy wyszukiwania. Nie ma konkretnych liczb. Ale możemy również skorzystać z innych dodatkowych i ciekawych narzędzi polerskich, które polecam, tj. SENUTO lub SEMSTORM. Tego typu programy zazwyczaj oferują bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz przetestować i zweryfikować działanie narzędzia. Mają wiele przydatnych opcji, takich jak sugestie słów kluczowych. Więc jeśli nie masz zbyt wielu pomysłów, nie martw się, narzędzia ci pomogą.

Słowa kluczowe

Dobra, teraz, gdy wiemy, że musimy wybrać słowa kluczowe wyszukiwania, nadszedł czas, aby określić, jak trudne są one. Od razu powiem, że jeśli nie masz na co dzień do czynienia z problemami pozycjonowania, na przykład zawodowo, to nie kieruj na bardzo popularne słowa kluczowe, które generują dużo wyszukiwań. Silne firmy, które od wielu lat aktywnie zajmują się SEO, często muszą konkurować z takimi terminami i trudno będzie się przebić o własnych siłach bez doświadczenia. Zamiast tego celuj w wyżej wymienione rozszerzone słowa kluczowe z długim ogonem, które generują niewielką liczbę wyszukiwań, ale mają więcej wyszukiwań i po prostu brak wyszukiwań generowanych przez terminy hej, rekompensujemy liczbę tych terminów. Czasami takie słowa mogą być trudne do zlokalizowania, ale jest duża szansa, że ​​mogą zrobić w ich przypadku coś ciekawego. Zawsze warto sprawdzić, które strony wyświetlają się u góry wyników wyszukiwania określonego słowa kluczowego, które nas interesuje. Jeśli są one znane od samych wielkich marek, może być trudno i warto szukać innych określeń.
W niektórych przypadkach ważne jest, aby nie przeszkadzać mu mała liczba wyszukiwań słów kluczowych. Wszystko zależy od specyfiki Twojej branży. Jeśli sprzedajesz drogie produkty z wyższej półki lub działasz w konkretnej niszy i masz mało leadów, frazy, które generują dziesiątki wyszukiwań miesięcznie i są dobrze zdefiniowane, mogą być odpowiednie dla Twojej firmy i idealnej konwersji. Pamiętaj, że ruch, który wprowadzamy na stronę poprzez pozycjonowanie, służy celom sprzedażowym. Bez tego nie ma sensu.
Jakich słów kluczowych szukać? Osoby, które mogą sprzedawać Twoje produkty i usługi:
– nazwa produktu,
– nazwa kategorii,
– nazwa oferowanej usługi,
– najczęściej zadawane pytania (np. „jak to zrobić sam” zlokalizuj swoją witrynę?”).
Spróbuj dotrzeć zarówno do klientów, którzy wiedzą, czego szukają, jak i do klientów, którzy mają problemy, potrzeby lub po prostu czegoś chcą, ale nie znają konkretnych rozwiązań i po prostu próbują je znaleźć.
Po wybraniu listy słów kluczowych spróbuj pogrupować je w tematy i przypisać kilka lub kilkanaście wyrażeń do każdego słowa kluczowego. Napisz treść dla stron internetowych tych grup.
Gdzie publikować te treści? Przeanalizuj całą witrynę, pamiętaj, że blogi to nie jedyne rozwiązanie. Frazy produktowe powinny przekierowywać do konkretnych produktów lub kategorii. Frazy związane z usługami dla konkretnych usług itp. Pomyśl o treści nie tylko na blogu, ale także na innych stronach serwisu. Każdy termin powinien być powiązany z najlepszą pozycją na stronie, która najlepiej do niego pasuje (i pamiętaj, że ruch z tych haseł ma na celu konwersję). Nie zmuszaj potencjalnych klientów do znalezienia w Twojej witrynie tego, co ich interesuje. Natychmiast puść go tam, gdzie jest potrzebny. Szukałeś butów adidas i znalazłeś swoją witrynę w wynikach wyszukiwania tego wyrażenia? Od razu przejdź do podstrony kategorii z butami tej marki, a nie do strony głównej z wszystkimi butami różnych marek. Więcej kliknięć i wyszukiwań na stronie = mniej możliwości sprzedaży!

Potencjał słów kluczowych w pozycjonowaniu strony

 Jeżeli masz już trochę treści na stronie, bo prowadzisz np. bloga od jakiegoś czasu lub masz sporo produktów w sklepie internetowym, to dobrym sposobem na zwiększenie widoczności strony jest określenie słów z potencjałem, czyli takich, na które Twoja strona wyświetla się wysoko w wynikach wyszukiwania w Google pomimo braku jakichś specjalnych działań w tym kierunku. Takie słowa mogą pojawić się samoistnie w wyniku nasycenia strony treściami lub np. jako „efekt uboczny” pozycjonowania innych słów kluczowych. Często są one bardzo wartościowe i zdarza się, że w ogóle byśmy o nich sami nie pomyśleli. Jak znaleźć takie słowa? Najlepiej skorzystać z narzędzi – SENUTO lub SEMSTORM.

Inne narzędzia

 Dochodzimy do trzeciej rzeczy, którą każdy powinien był zrobić dawno temu. Mówię o narzędziach łączności, takich jak Google Search Console i Google Analytics. Informacje o tym, jak połączyć swoją witrynę z Google Search Console i pomóc w indeksowaniu naszej witryny, znajdziesz w moim poprzednim artykule. O łączeniu Google Analytics opowiem w jednym z kolejnych.
Dlaczego te narzędzia powinny być instalowane na stronie przez długi czas? Bo dzięki nim możemy zbierać wartościowe dane, dzięki czemu możemy prowadzić bardziej świadome działania marketingowe. Google Search Console pokaże nam stan, stan naszej witryny, różne rodzaje błędów, umożliwi przesyłanie map witryn i zgłaszanie nowych adresów URL, znacznie ułatwi i przyspieszy tworzenie witryny. W Google Analytics zobaczymy jakie działania marketingowe są skuteczne, skąd uzyskujemy ruch na stronie i jak zachowują się z nią użytkownicy, czy osiągają zamierzone przez nas cele i możemy je modyfikować i optymalizować.

Optymalizacja strony

Przechodzimy do optymalizacji strony. Optymalizacja strony to w sumie rzecz, która wymaga największej wiedzy technicznej i w wielu przypadkach może być naprawdę skomplikowana, zwłaszcza gdy mówimy o rzeczach związanych np. z JavaScript czy innych bardziej zaawansowanych zagadnieniach. Ale jest kilka ważnych a prostych do wdrożenia rzeczy, o których teraz opowiem.

Po pierwsze przyjazne adresy URL. Zadbaj o to, aby na Twojej stronie podstrony miały przejrzyste adresy URL zawierające słowa kluczowe, a nie losowy zlepek liter i cyfr. Niech użytkownik już po samym adresie URL wie, czego może się spodziewać po kliknięciu w link. Czyli stosujemy adresy typu:

https://twojastrona.pl/tytul-wpisu-na-blogu
czy
https://twojastrona.pl/nazwa-produktu
a nie
https://twojastrona.pl/1237hgt544

Jak to zrobić? Na przykład, jeżeli korzystasz z WordPress’a wystarczy wejść w ustawienia -> bezpośrednie odnośniki i wybrać któreś z proponowanych ustawień lub stworzyć własne. Ale uwaga! Zmiana struktury odnośników może mocno namieszać na stronie. Jeżeli prowadzą do niej linki z innych stron internetowych, strona ma swoją historię to tego typu zmiany lepiej skonsultować ze specjalistą!

optymalizacja strony

Po drugie, metatag. Upewnij się, że każda podstrona ma swój tytuł i, jeśli to możliwe, własny opis. Tytuły są bardzo ważne i mają ogromny wpływ na SEO. Powinieneś podać najważniejsze słowo lub kilka słów kluczowych, ale zamiast tego unikaj wymieniania słów kluczowych tylko po przecinku, po prostu twórz jasne, przyjazne dla użytkownika tytuły, aby zawierały je w naturalny sposób . Więcej o tytule i opisie przeczytasz w moim innym poście, w którym opowiedziałem o 5 najczęstszych błędach SEO i jak je naprawić. Powinieneś przeczytać ten artykuł i zastosować jego porady na swoich stronach.
Po trzecie, poprawna struktura zawartości strony. Staraj się dobrze kategoryzować zawartość strony. Używaj akapitów, spacji, używaj nagłówków, zwłaszcza i. Wyróżnij ważne przedmioty za pomocą zakreślacza. Najważniejsze słowa kluczowe należy umieścić na początku tekstu, najlepiej w pierwszym akapicie, a także we wspomnianych tytułach. Postaraj się, aby każde słowo kluczowe, które chcesz uszeregować dla danej podstrony pojawiało się wielokrotnie w tekście tej podstrony. Oczywiście, jeśli możesz to zrobić naturalnie. Jeśli tekst danej podstrony jest bardzo krótki, wstawienie tam więcej niż jednego słowa kluczowego nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ tekst może stać się całkowicie nieczytelny. I pamiętaj, że tekst musi być pisany nie tylko dla pozycjonowania, ale przede wszystkim dla ludzi. W takich przypadkach spróbuj rozszerzyć tekst lub zmniejszyć liczbę słów kluczowych, na których chcesz go umieścić. Zobaczmy, jak robi to konkurencja. Wprowadź interesujące Cię słowa kluczowe, otwórz górne strony i zobacz, ile razy wplatają słowa kluczowe w tekst i jak to robią. Ale nie daj się nabrać i oszukać tutaj! W pozycjonowaniu możemy wypełnić luki w jednym obszarze, zwiększając aktywność w innym. Więc jeśli widzą wysoki wynik w konkursie, nawet jeśli wszystkie wróżby nieba i ziemi i zdrowy rozsądek mówią, że nie powinno, prawdopodobnie osiągnęli ten efekt, ponieważ inne rzeczy radzą sobie tak dobrze. . Ten numer nie przejdzie z tobą. Zawsze staraj się przygotowywać treści na swojej stronie z należytą starannością!
Po czwarte, linkowanie wewnętrzne. Tutaj potrzebujesz odrobiny wiedzy, aby to zrobić dobrze. Ale w podstawowych ramach po prostu spróbuj połączyć się z jedną stroną na drugą odpowiednią do tematu. Na przykład piszę artykuł o samodzielnym lokalizowaniu mojej strony internetowej, a wcześniej publikowałem artykuł na temat lokalizatora sklepów. Mogę teraz naturalnie skojarzyć jeden wpis z drugim. Na przykład poprzez zdanie: „Teraz już wiesz, jak samodzielnie pozycjonować swoją witrynę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o lokalizatorze sklepów, zapoznaj się z moim poprzednim postem – lokalizator sklepów.” Niech ten „lokalizator sklepów” będzie linkiem do publikacji. Pracując nad linkami wewnętrznymi pamiętaj o sprzedaży lub konwersji konkretnych produktów, kategorii, marek, producentów (w mniejszym stopniu między artykułami – chyba że prowadzisz bloga, a nie bloga) sklep internetowy),
– linki między produktami, np. . na polecanych, najczęściej kupowanych lub ostatnio oglądanych produktach,
– użyj opisów kategorii do linkowania do podkategorii,
W linkach wewnętrznych możesz (a nawet) powinieneś użyć anchor textu, czyli słów kluczowych, do których chcesz zlokalizować podstrony, do których linkujesz . Pamiętaj jednak, że ważna jest zasada pierwszego linku. Google weźmie pod uwagę tylko pierwszy link do danego adresu URL. Tak więc z punktu widzenia SEO nie ma sensu łączyć jednego posta z drugim 5 razy.

Pozyskiwanie linków zewnetrznych do twojej strony.

Linki to jedna z najważniejszych rzeczy warunkujących czy osiągniemy wysokie pozycje w Google. Jeżeli do naszej strony prowadzą odnośniki z innych wartościowych stron to dla Google sygnał, że i nasza strona może być wartościowa. Niestety ciężko określić czy dany link jest wartościowy, nie zajmując się tym na co dzień. Z kolei pozyskiwanie słabych, spamowych linków to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Gdzie je pozyskiwać? Np. na forach internetowych w tematach zgodnych z tym, czym się zajmujesz z tym, o czym jest Twoja strona; od partnerów biznesowych, z którymi współpracujesz; z artykułów gościnnych na cudzych stronach internetowych, z artykułów sponsorowanych za publikację, których trzeba zapłacić. Jakie linki pozyskiwać? Jeżeli nie jesteś pewien miejsca, to linkuj na nazwę brandu, tytułem wpisu, podstrony czy czystym adresem URL. Na własną rękę nie przesadzaj z linkowaniem na anchor text, które chcesz pozycjonować.

Zobacz inne

Sponsorowane
Geopolitan

Fakty o wodzie, które Cię zaskoczą

Woda jest niezbędna dla zdrowia. Uczestniczy w każdej funkcji naszego organizmu i towarzyszy nam w wielu codziennych czynnościach. Wraz ze

wirtualizacja serwerów
Aktualności
Geopolitan

Korzyści Wirtualizacji Serwerów!

Wirtualizacja serwerów to technologia, która odmienia sposób, w jaki organizacje zarządzają swoimi zasobami informatycznymi. Pozwala ona na tworzenie wirtualnych instancji

error: Content is protected !!